Salı, Şubat 26, 2013

hayatının tümü


Bir kişinin hayatınızın bütünü olduğunu fark ettiğinizde acı çekmeye başlayacağınızı da fark etmelisiniz. Bunu ne kadar erken görürseniz sizin için o kadar iyidir. Çünkü hayatınıza giren kişiler er ya da geç sizi terk edecek. Artık farklı, sıra dışı olan değil alışılmış ve eskimiş olacaksınız. Hayatı daha parlak daha farklı birini arayacaklar. Birinin hayatınızın tümü olması demek, o kişiyi kaybettiğinizde hayatınızın da ellerinizden kayıp gittiğini fark etmeniz demek.

Bu gerçeği ne kadar erken görürseniz sizin için o kadar iyi. Çünkü kabullenmeyi geciktirmeniz, görmezden gelmeniz bu gerçeği yok etmez. Tersine çekeceğiniz acıyı zamana yayar ve tam anlamıyla sizi kemirir. Zamana yaymak, acıyı hafifletmez; tersine daha çok acıtır.

Gerek aşk için, gerekse dostluk için siz hangisine uygun bulursanız, işler her zaman böyle yürür.

Şu an kendimi aldatılmış, terk edilmiş gibi hissediyorsam ve deliler gibi ağlayıp artık hayatımda koca bir boşluk olduğunu ısrarla reddetmek istiyorsam, bunun tek sebebi ‘birini hayatımın tümü’ yapmamdır. Her şeyi bir köşeye itip bileklerimi diklemesine kesmiyorsam ya da evi su basana kadar ağlayıp sonunda boğulabilir miyim diye düşünmüyorsam bunun tek sebebi var. O da başından beri bildiğim bir şeye üzülmemek gerektiğinin farkında olmam.

İnsanlar akrabalarını seçemezler, anne babalarını, kuzenlerini ya da kardeşlerini. Ancak hayatlarına kimi dahil edeceklerini kimi seveceklerini kimin omzunda ağlayıp kimin yanında mutlu olacaklarını seçebilirler. Ve her şeyden önemlisi kime güvenerek hayatlarının tümü yapabileceklerini.

Birini iki kez kaybetmek ne demek biliyorum sanırdım, bilmiyormuşum.

ö.ö

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder